The markers insert into the slide indicates you, by a quick look when it needs to be change.
Models with shorter suspensions require cutting slides to correct length.
$28.99 Original price was: $28.99.$26.09Current price is: $26.09.
SLIDE MARKER DOUB #B1 BRP 39 3/8" BC
$28.99 Original price was: $28.99.$26.09Current price is: $26.09.
11 in stock
This product is available at $24.79 for first purchase, please register/login here
The markers insert into the slide indicates you, by a quick look when it needs to be change.
Models with shorter suspensions require cutting slides to correct length.
| Weight | 1.1499 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.0000 × 2.0000 × 1.0000 in |
| Brand | |
| Profile | B1 |
| Color | White |
| Length | 39 3/8" |
| Material | |
| Compatible brand | |
| Fits for | 120'' & less |
| Sold | Unit |
| Position | Left |
| Number |
You must be logged in to post a review.
Kimpex Drive Chain for XP Chassis Silent
13 PLATES SILENT 104 KIMPEX CHAIN
Kimpex Chain Case Oil Seal Fits Ski-doo, Fits Moto-ski – 03-106
OIL SEAL W/SPRING KIMPEX
Uni Filter Angle Uni Snow Pod Air Filter
AIR FILTER UNIFILTER
SILENT DRIVE CHAIN 68 PITCH KIMPEX
Maxima SC1 12 Pack
Maxima Air Filter Combo Kit - 3 Pack - 37% OFF
Maxima SC1 6 Pack - 34% off!
NTN Wheel Bearing
Sierra Propeller Nut Fits Suzuki, Fits Yamaha
All Balls Wheel Stud and Nut Kit 209747
Subscribe for exclusive deals, new releases, and rider meetups!

Reviews
There are no reviews yet.