- Custom krayton material providing longer wear and tear as well as superior glove traction
- Wire grooves for added safety
- Available colors to blend with every bike and graphic on the market
- Each set comes with 1 tube of grip glue
Torc1 Hot Lap Grips MX Diamond
Original price was: $38.99.$35.09Current price is: $35.09. $31.58
Torc1 Hot Lap Grips MX Diamond
GRIP DEFY MX HOT LAP LOCK ON DIAMOND BL
Original price was: $38.99.$35.09Current price is: $35.09. $31.58
3 in stock
This product is available at $33.34 for first purchase, please register/login here
SKU: 110539
Categories: Handlebar Grips, MOTORCYCLE, Steering / Handlebar / Controls
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.0000 × 5.7500 × 3.0000 in |
| Brand | |
| Material | |
| Color | Blue |
| Length | Regular |
| Inside diameter | 7/8" |
| Outer tip | Close |
| Pattern | Diamond |
| Sold | Pair |
| Number |
Be the first to review “Torc1 Hot Lap Grips MX Diamond” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
- 10%Out of Stock
TANK PAD PI KEITI
Original price was: $29.99.$26.99Current price is: $26.99.$24.29
- 10%
QUICK RELEASE FASTENER SILVER SHORT (QTY
Original price was: $57.99.$52.19Current price is: $52.19.$46.97
- 10%Out of Stock
KEITI Vertical License Plate Support
LICENCE PLATE BRACKET CHROME
Original price was: $39.99.$35.99Current price is: $35.99.$32.39
- 10%Out of Stock
QUICK RELEASE FASTENER BLACK LONG (QTY 1
Original price was: $57.99.$52.19Current price is: $52.19.$46.97








Reviews
There are no reviews yet.