- Custom krayton material providing longer wear and tear as well as superior glove traction
- Wire grooves for added safety
- Available colors to blend with every bike and graphic on the market
- Each set comes with 1 tube of grip glue
Torc1 Hot Lap Grips MX Diamond
Original price was: $38.99.$35.09Current price is: $35.09. $31.58
Torc1 Hot Lap Grips MX Diamond
GRIP DEFY MX HOT LAP LOCK ON DIAMOND RD
Original price was: $38.99.$35.09Current price is: $35.09. $31.58
11 in stock
This product is available at $33.34 for first purchase, please register/login here
SKU: 110545
Categories: Handlebar Grips, MOTORCYCLE, Steering / Handlebar / Controls
Additional information
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.0000 × 5.7500 × 3.0000 in |
| Brand | |
| Material | |
| Color | Red |
| Length | Regular |
| Inside diameter | 7/8" |
| Outer tip | Close |
| Pattern | Diamond |
| Sold | Pair |
| Number |
Be the first to review “Torc1 Hot Lap Grips MX Diamond” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
- 10%
KEITI Spool Slider Black – M10
SWINGARM SPOOLS M10 BLACK (QTY 2)
Original price was: $20.99.$18.89Current price is: $18.89.$17.00
- 10%
QUICK RELEASE FASTENER SILVER SHORT (QTY
Original price was: $57.99.$52.19Current price is: $52.19.$46.97
- Sale!
QUICK RELEASE FASTENER SILVER LONG (QTY
$57.99Original price was: $57.99.$52.19Current price is: $52.19.
- 10%
KEITI Vertical License Plate Support
LICENCE PLATE BRACKET BLACK
Original price was: $34.99.$31.49Current price is: $31.49.$28.34








Reviews
There are no reviews yet.