- Dual compound to minimize vibration
- Custom krayton material providing longer wear and tear as well as superior glove traction
- Wire grooves for added safety
- Available colors to blend with every bike and graphic on the market
- Each set comes with 1 tube of grip glue
Torc1 Enduro MX Grips
Original price was: $22.99.$20.69Current price is: $20.69. $18.62
Torc1 Enduro MX Grips
GRIP ENDURO MX W/ GRIP GLUE BK/GR
Original price was: $22.99.$20.69Current price is: $20.69. $18.62
6 in stock
This product is available at $19.66 for first purchase, please register/login here
SKU: 110866
Categories: Handlebar Grips, MOTORCYCLE, Steering / Handlebar / Controls
Additional information
| Weight | 0.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.0000 × 6.5000 × 2.5000 in |
| Brand | |
| Material | |
| Color | Green |
| Length | Regular |
| Inside diameter | 7/8" |
| Outer tip | Close |
| Pattern | Square |
| Sold | Pair |
| Number |
Be the first to review “Torc1 Enduro MX Grips” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
- 10%
SWINGARM SPOOLS M8 BLACK (QTY 2)
Original price was: $20.99.$18.89Current price is: $18.89.$17.00
- 10%
SCREEN SCREW KIT BK KEITI
Original price was: $15.99.$14.39Current price is: $14.39.$12.95
- 10%
Twin Air Dual Stage Air Filter Fits Kawasaki
AIR FILTER DUAL STAGE KAWA TWINAIR
Original price was: $56.99.$51.29Current price is: $51.29.$46.16
- 10%
KEITI Vertical License Plate Support
LICENCE PLATE BRACKET BLACK
Original price was: $34.99.$31.49Current price is: $31.49.$28.34







Reviews
There are no reviews yet.