- Graphite slides have a low-friction for longer wear and better performance
- Some require cutting to proper length
- All slides are sold individually
- Made of 100% graphite material
Kimpex Graphite Slide 19 – Fits Yamaha
$33.99 Original price was: $33.99.$29.69Current price is: $29.69.
Kimpex Graphite Slide 19 – Fits Yamaha
SLIDE #19 YAM 52 1/4" GRAPH
$33.99 Original price was: $33.99.$29.69Current price is: $29.69.
Out of Stock
SKU: 993713
Categories: Slides, SNOWMOBILE, Suspension
Additional information
| Weight | 1.1001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52.3000 × 1.3000 × 1.0000 in |
| Brand | |
| Profile | 19 |
| Color | Graphite |
| Length | 52 1/4" |
| Material | |
| Compatible brand | |
| Fits for | 156'' & less |
| Sold | Unit |
| Position | Left |
| Number |
Be the first to review “Kimpex Graphite Slide 19 – Fits Yamaha” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
- 10%
Uni Filter Angle Uni Snow Pod Air Filter
AIR FILTER UNIFILTER
Original price was: $35.99.$32.39Current price is: $32.39.$29.15
- Sale!
SILENT DRIVE CHAIN 68 PITCH KIMPEX
$109.99Original price was: $109.99.$98.99Current price is: $98.99.
- 10%Out of Stock
HEAD CAP TORX 1/4-28X0.625 TSS-04 TEAM
Original price was: $5.99.$5.39Current price is: $5.39.$4.85








Reviews
There are no reviews yet.