- Exact replacement strap for Camco winches
- Heavy-duty, durable straps
- Measures 20′ x 2″
- 2″ polyester webbing strap has excellent UV resistance
- For use with winches rated up to 2,000 lbs.
Additional information
| Weight | 1.3499 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.2500 × 4.0000 × 3.5000 in |
| Brand | |
| Width | 2" |
| Length | 20 ft |
| Working load limit | 2000 lbs |
| Color | Black |
| Included ratchet | No |
| Hoock included | Yes |
| Number |
You must be logged in to post a review.







Reviews
There are no reviews yet.