- Graphite slides have a low-friction for longer wear and better performance
- Some require cutting to proper length
- All slides are sold individually
- Made of 100% graphite material
Kimpex Graphite Slide 4 – Fits Yamaha
$33.99 Original price was: $33.99.$29.69Current price is: $29.69.
Kimpex Graphite Slide 4 – Fits Yamaha
SLIDE #4 YAM 54 5/8" GRAPH
$33.99 Original price was: $33.99.$29.69Current price is: $29.69.
10 in stock
This product is available at $28.21 for first purchase, please register/login here
SKU: 299385
Categories: Slides, SNOWMOBILE, Suspension
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54.8000 × 1.2000 × 0.5000 in |
| Brand | |
| Profile | 4 |
| Color | Graphite |
| Length | 54 5/8" |
| Material | |
| Compatible brand | |
| Fits for | 136'' & less |
| Sold | Unit |
| Position | Left |
| Number |
Be the first to review “Kimpex Graphite Slide 4 – Fits Yamaha” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
- 10%Out of Stock
HEAD CAP TORX 1/4-28X0.625 TSS-04 TEAM
Original price was: $5.99.$5.39Current price is: $5.39.$4.85
- 10%Out of Stock
Uni Filter Straight Uni Snow Pod Air Filter
SNOW POD FILTER 2-1/2"I.D. X 4"O.D.
Original price was: $35.99.$32.39Current price is: $32.39.$29.15
- Sale!Out of Stock
Kimpex Drive Chain for XP Chassis Silent
13 PLATES SILENT 104 KIMPEX CHAIN
$209.99Original price was: $209.99.$188.99Current price is: $188.99.
- 10%Out of Stock
Kimpex HD Drive Chain Heavy Duty
DRIVE CHAIN HD 66 PITCH KIMPEX
Original price was: $134.99.$121.49Current price is: $121.49.$109.34








Reviews
There are no reviews yet.