- Graphite slides have a low-friction for longer wear and better performance
- Some require cutting to proper length
- All slides are sold individually
- Made of 100% graphite material
Kimpex Graphite Slide Y1 – Fits Yamaha
$34.99 Original price was: $34.99.$30.59Current price is: $30.59.
Kimpex Graphite Slide Y1 – Fits Yamaha
SLIDE #Y1 YAM 52 3/4" GRAPH
$34.99 Original price was: $34.99.$30.59Current price is: $30.59.
10 in stock
This product is available at $29.06 for first purchase, please register/login here
SKU: 993856
Categories: Slides, SNOWMOBILE, Suspension
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 52.7500 × 1.5000 × 0.8000 in |
| Brand | |
| Profile | Y1 |
| Color | Graphite |
| Length | 52 3/4" |
| Material | |
| Compatible brand | |
| Fits for | 144'' & less |
| Sold | Unit |
| Position | Left |
| Number |
Be the first to review “Kimpex Graphite Slide Y1 – Fits Yamaha” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
- Sale!
Kimpex Drive Chain for XP Chassis Silent
13 PLATES SILENT 106 KIMPEX CHAIN
$209.99Original price was: $209.99.$188.99Current price is: $188.99.
- Sale!
Kimpex Chain Case Oil Seal Fits Ski-doo, Fits Moto-ski – 03-106
OIL SEAL W/SPRING KIMPEX
$6.99Original price was: $6.99.$6.29Current price is: $6.29.
- 10%
Uni Filter Angle Uni Snow Pod Air Filter
AIR FILTER UNIFILTER
Original price was: $35.99.$32.39Current price is: $32.39.$29.15
- 10%
Uni Filter Angle Uni Snow Pod Air Filter
AIR FILTER UNIFILTER
Original price was: $36.99.$33.29Current price is: $33.29.$29.96








Reviews
There are no reviews yet.