- Soft and medium compounds to minimize vibration
- Full waffle to better suit rider’s needs
- Custom krayton material providing longer wear and tear as well as superior glove traction
- Wire grooves for added safety
- Each set comes with 1 tube of grip glue
Torc1 Hole Shot Grips MX – Full Waffle
Original price was: $19.99.$17.99Current price is: $17.99. $16.19
Torc1 Hole Shot Grips MX – Full Waffle
GRIP HOLE SHOT 1/2 WAFFLE MX SOFT RD
Original price was: $19.99.$17.99Current price is: $17.99. $16.19
2 in stock
This product is available at $17.09 for first purchase, please register/login here
SKU: 382100
Categories: Handlebar Grips, MOTORCYCLE, Steering / Handlebar / Controls
Additional information
| Weight | 0.3001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.0000 × 6.5000 × 2.5000 in |
| Brand | |
| Material | |
| Color | Red |
| Length | Regular |
| Inside diameter | 7/8" |
| Outer tip | Close |
| Pattern | Half waffle |
| Sold | Pair |
| Number |
Be the first to review “Torc1 Hole Shot Grips MX – Full Waffle” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
- 10%
QUICK RELEASE FASTENER SILVER SHORT (QTY
Original price was: $57.99.$52.19Current price is: $52.19.$46.97
- 10%
Twin Air Backfire Air Filter Fits Honda
AIR FILTER BACKFIRE REPL KIT HON TWINAIR
Original price was: $70.99.$63.89Current price is: $63.89.$57.50
- Sale!Out of Stock
KEITI Spool Slider Silver – M8
SWINGARM SPOOLS M8 SILVER (QTY 2)
$20.99Original price was: $20.99.$18.89Current price is: $18.89.









Reviews
There are no reviews yet.