- Custom krayton material providing longer wear and tear as well as superior glove traction
- Wire grooves for added safety
- Available colors to blend with every bike and graphic on the market
- Each set comes with 1 tube of grip glue
Torc1 Hot Lap Grips MX Diamond
Original price was: $19.99.$17.99Current price is: $17.99. $16.19
Torc1 Hot Lap Grips MX Diamond
GRIP HOT LAP MX DIAMOND M BK TORC1
Original price was: $19.99.$17.99Current price is: $17.99. $16.19
Out of Stock
SKU: 110892
Categories: Handlebar Grips, MOTORCYCLE, Steering / Handlebar / Controls
Additional information
| Weight | 0.3001 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.2500 × 6.5000 × 2.2500 in |
| Brand | |
| Material | |
| Color | Black |
| Length | Regular |
| Inside diameter | 7/8" |
| Outer tip | Close |
| Pattern | Diamond |
| Sold | Pair |
| Number |
Be the first to review “Torc1 Hot Lap Grips MX Diamond” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
- 10%
Twin Air Pre-Oiled Dual Stage Air Filter Fits Honda
AIR FILTER PRE-OILED HON TWINAIR
Original price was: $68.99.$62.09Current price is: $62.09.$55.88
- Sale!
KEITI Spool Slider Silver – M6
SWINGARM SPOOLS M6 SILVER (QTY 2)
$20.99Original price was: $20.99.$18.89Current price is: $18.89.
- 10%
SCREEN SCREW KIT BK KEITI
Original price was: $15.99.$14.39Current price is: $14.39.$12.95
- 10%
KEITI Spool Slider Black – M10
SWINGARM SPOOLS M10 BLACK (QTY 2)
Original price was: $20.99.$18.89Current price is: $18.89.$17.00











Reviews
There are no reviews yet.