Ultimax PRO Drive Belt 144-4600U4
10%
SNOWMOBILE PRO BELT A/C ULTIMAX
3 in stock
SKU: 211173 Categories: , ,
High Performance Sleds
  • Double cog flexibility
  • Cooler for more power
  • High performance
  • Precise manufacturing
  • Built for quicker acceleration
  • #1 choice for high performance sleds
Additional information
Weight1.5001 lbs
Dimensions17.9900 × 4.9900 × 1.5000 in
Brand
Outside circumference
46 1/16"
Top width
1 29/64"
Number
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Ultimax PRO Drive Belt 144-4600U4”
Make Model Year
ARCTIC CAT (TEXTRON) Bearcat 2000 LT ES 151" 2015 - 2018
ARCTIC CAT (TEXTRON) Bearcat 570 ES 151" 2011 - 2014
ARCTIC CAT (TEXTRON) Bearcat 570 Long Track ES F/C 151" 2010
ARCTIC CAT (TEXTRON) Bearcat 570 Long Track ES/R F/C 156" 2009
ARCTIC CAT (TEXTRON) Bearcat 570 LTD 2011
ARCTIC CAT (TEXTRON) F5 128" 2009
ARCTIC CAT (TEXTRON) F5 ES EFI 128" 2013 - 2014
ARCTIC CAT (TEXTRON) F5 LXR ES 128" 2009 - 2011
ARCTIC CAT (TEXTRON) F5 LXR ES EFI 128" 2012
ARCTIC CAT (TEXTRON) F570 ES 128" 2009 - 2014
ARCTIC CAT (TEXTRON) Lynx 2000 ES 128" 2015 - 2020
ARCTIC CAT (TEXTRON) Lynx 2000 ES 129" 2016 - 2019
ARCTIC CAT (TEXTRON) Lynx 2000 LT ES 144" 2015 - 2020
ARCTIC CAT (TEXTRON) T500 ES/R 144" 2009
ARCTIC CAT (TEXTRON) T570 ES 144" 2009 - 2014