Uni Snow Mobile “POD” Air Filters are constructed of black polyurethane foam with urethane flange. They are available in a variety diameters and lengths to accommodate a variety of carburetors.
Uni Snow Mobile “POD” Air Filters are constructed of black polyurethane foam with urethane flange. They are available in a variety diameters and lengths to accommodate a variety of carburetors.
| Weight | 0.45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.5000 × 4.5000 × 4.5000 in |
| Brand | |
| Model | Round |
| Flange inside diameter | 3" |
| Flange length | 6" |
| Height | 56 mm |
| Outside diameter | 4" |
| Flange position | 0° |
| Filter material | Synthetic nonwoven |
| Number |
You must be logged in to post a review.
Reviews
There are no reviews yet.