- Models with shorter suspensions require cutting slides to correct length
- All slides are sold individually
Kimpex UHMW Slide 18 – Fits Yamaha
$30.99 Original price was: $30.99.$26.99Current price is: $26.99.
Kimpex UHMW Slide 18 – Fits Yamaha
SLIDE #18 YAM 48" BK
$30.99 Original price was: $30.99.$26.99Current price is: $26.99.
5 in stock
This product is available at $25.64 for first purchase, please register/login here
SKU: 299480
Categories: Slides, SNOWMOBILE, Suspension
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 12.0000 × 8.0000 × 2.3000 in |
| Brand | |
| Profile | 18 |
| Color | Black |
| Length | 48" |
| Material | |
| Compatible brand | |
| Fits for | 121'' & less |
| Sold | Unit |
| Position | Left |
| Number |
Be the first to review “Kimpex UHMW Slide 18 – Fits Yamaha” Cancel reply
You must be logged in to post a review.
Related products
- 10%Out of Stock
HEAD CAP TORX 1/4-28X0.625 TSS-04 TEAM
Original price was: $5.99.$5.39Current price is: $5.39.$4.85
- Sale!
SILENT DRIVE CHAIN 68 PITCH KIMPEX
$109.99Original price was: $109.99.$98.99Current price is: $98.99.
- Sale!
SILENT DRIVE CHAIN 66 PITCH KIMPEX
$104.99Original price was: $104.99.$94.49Current price is: $94.49.
- 10%
Kimpex HD Drive Chain Heavy Duty
DRIVE CHAIN HD 68 PITCH KIMPEX
Original price was: $134.99.$121.49Current price is: $121.49.$109.34









Reviews
There are no reviews yet.